Otevřeným přístupem k otevřené společnosti

Děkujeme za účast na čtrnáctém ročníku konference.
2. – 3. listopadu 2019

Novinky

4. 10. 2019
Zveřejnili jsme program OpenAlt 2019. Registrujte se a sdílete plakát.
16. 9. 2019
Spustili jsme registraci. Dejte nám vědět, že příjdete.
11. 9. 2019
Pracujeme na sestavení programu, ale přesto je možné stále přihlašovat přednášky a workshopy. Platí, že kdo dřív příjde, ten dřív mele.
1. 6. 2019
Spustili jsme registrace přednášek.
17. 11. 2018
Už máte OpenAlt 2019 v Kalendáři? Konference OpenAlt je vždy první víkend v listopadu.

Konference

Motto: „Otevřeným přístupem k otevřené společnosti.“

Konference OpenAlt vznikla v roce 2014 jako výsledek spojení konferencí LinuxAlt a Openmobility. LinuxAlt jako konference s dlouhodobou tradicí se již od roku 2006 věnovala otevřenému softwaru a technologiím. Záhy se LinuxAlt s více jak 500 návštěvníky stal největší akcí tohoto typu v České republice. Openmobility konference vznikla v roce 2010 a přinesla českým a slovenským návštěvníkům témata otevřených mobilních platforem a otevřeného hardware formou klasických přednášek a praktických workshopů.

OpenAlt vychází z toho nejlepšího na LinuxAltu a Openmobility a rozšiřuje oblast svého zájmu o témata otevřených dat ve státní správě a soukromém sektoru (Open Data) a otevřeného přístupu k vědeckým informacím (Open Access). OpenAlt se věnuje také participativní a svobodné kultuře, zejména online spolupráci, učícím se komunitám a v souvislosti s tím i alternativnímu vzdělávání. Na své si přijdou i novodobí kutilové (Makers) řídící se pravidlem „Udělej si sám“ (DIY).